Baseino chemija, trumpai: chloras ar deguonis?

Patalpino wiktorg 09.02.2018 0 Komentarai Sodo baseinai,

Baseino chemija, trumpai: chloras ar deguonis?

CHLORO METODAS

Pasirinkite: Multifunkcinės tabletės, Chemochlor T Granulės 65, Chemochlor T Tabletės 20g

Panaudokite: priklausomai nuo medžiagos 5 multitabletės / 10m3 vandens, 35g / 10m3 vandens, 2 tablėtės / 10m3 vandens.

Veikimo principas: Chloras yra labiausiai paplitusi ir efektyviausia priemonė baseino vandens priežiūrai. Jis labai veiksmingai veikia ir naikina bakterijas. Kadangi chloras yra dujos, gaminant tablečių arba granulių pavidalo dezinfekcines priemones chloras yra sujungiamas su nešikliais ir stabilizatoriais. Dezinfekcijos procese chloras lėtai atsiskiria iš bendro komplekso ir kaip veiklioji medžiaga sunaikina bakterijas, esančias vandenyje.

Kas kartą naudojant dezinfekcines priemones, padidėja nešiklių tankis vandenyje, ko pasėkoje lėtėja chloro išlaisvinimas iš preparato. Tam, kad to neįvyktu, nepamirškite pakeisti (pripilti) ne mažiau 3% baseino vandens per savaitę.

DEGUONIES METODAS

Pasirinkite: Aktyvus deguonis tabletėse 20g + Aquablanc A

Panaudokite: 5 -10 tablečių /15m3 vandens + 400ml /15m3 vandens

Veikimo principas: Deguonies veikimas yra labai panašus į chloro veikimą, tačiau vandens valymas vyksta mažiau radikaliai. Vien deguonies nepakanka, kad veiksmingai išnaikinti dumblius (kas būna žalio vandens priežastis). Kartu su aktyviu deguonimi siūloma naudoti Aquablanc A.

Deguonies metodas – tai greitas ir bekvapis vandens valymo procesas. Jis yra draugiškas žmonėms alergiškiems chlorui.

ŽALIO VANDENS PROBLEMA IŠSPRĘSTA

Dėl vandens nusispalvinimo žalia spalva - kalti dumbliai, kurių dauginimuisi užtenka kelių valandų. Iš neorganinių junginių, esančių vandenyje, formuojasi organiniai, kurie ir yra nešvarumų priežastis. Tai dėl jų kaupiasi slidžios apnašos ant baseino sienelių ir dugno. Vien chloravimo gali neužtekti, kad visiškai išnaikinti dumblius. Nors pradžioje yra matomas pozityvus chloro veikimas, su laiku dumbliai tampa atspariais chlorui ir tuomet reikia naudoti preparatą ALBA kuris yra puikiai suderinamas su kita baseino chemija. ALBA – tai produktas be skonio, ir kvapo, kurio pagrindinis dozavimas -  100 ml/10m3 vandens.

DRUMSTUMO MINIMALIZAVIMAS

Ruošiant baseino vandenį maudynėms svarbu pašalinti ir tas daleles, kurios jau yra ištirpintos vandenyje. Tai yra druskos, rūgštys, aminorūgštys, bazės ir karbamidas, matomos vandenyje kaip smulkios dalelės (vandens drumstumas). Puiki priemonė skaidraus ir kristalinio vandens palaikymui yra priemonė Flockfix. Priemonė palengvina nešvarumų jungimąsi į didesnius klasterius, kurios vėliau lengviau sulaiko baseino vandens filtravimo sistema. Didesni nešvarumai, kurie nusėda ant dugno turi būti mechaniškai pašalinti baseino valytuvu, kuris prijungiamas prie baseino vandens filtravimo sistemos.

NEPAMIRŠKITE NUOLAT MATUOTI VANDENS pH!

Viena iš pagrindinių baseino vandens priežiūros sąlygų yra vandens pH palaikymas atitinkamam lygyje 7,0 – 7,4. Šiame diapazone dezinfekcijos priemonių veiksmingumas yra didžiausias.

  • pH per žemas – metalo korozija, glaistytų plytelių tarpų pažeidimai, flokuliacijos pablogėjimas;
  • pH per aukštas - odos niežėjimas, mažesnis dezinfekavimo priemonių veiksmingumas, flokuliacijos pablogėjimas, kalkių nuosedos;

pH mažinimui arba didinimui naudojamos priemonės Chemochlor pH plus ir Chemochlor pH minus.

PASTABOS PABAIGAI.

Chemija tabletėse dozuoti galima tik skimerio arba dozavimo plūdės pagalba! Griežtai draudžiama mesti tabletes tiesiogiai į baseiną.

Pilną baseino vandens priežiūros aprašymą gausite apsilankę mūsų biure arba elektroninių paštu, o taip pat ir konsultacijas telefonu.

 

 

Vadovaujantis LR autorinių teisių įstatymu visos šio dokumento naudojimo ir platinimo teisės priklauso UAB „Verslo vizija“ .

Bet koks šio dokumento kopijavimas, platinimas pilnai arba dalimis, patalpinto puslapyje www.prekesvasarai.lt be raštiško UAB „Verslo vizija“ leidimo yra draudžiamas.

Palikite komentaro tekstą