Keli patarimai planuojant įrengti sodo baseiną

Patalpino wiktorg 10.04.2018 0 Komentarai Sodo baseinai,

Nuosavas sodo baseinas tai ne vieno iš mūsų svajonė. Tai puiki pramoga susitikus su draugais, kaimynais ir kartu idealus sprendimas ir vieta smagiai praleisti karštą vasaros laiką su šeima. Bet tam, kad išsirinkti būtent jums tinkanti sodo baseiną reikia turėti nemažai informacijos ir žinoti kelis faktus apie juos. Geriau pasirinkti stacionarų, pripučiamą ar karkasinį baseiną? Kokio dydžio baseiną rinktis? Kiek turėtu kainuoti normalus baseinas? Kiek ir kokių papildomų aksesuarų reikia turėti? Kaip atliekama ir kiek kainuoja baseino ir jo vandens priežiūra?

 

 

Pramoga tik pasiturintiems?

Dar prieš kelis metus skaitėsi, kad nuosavo sodo baseino turėjimas reiškė aukštą žmogaus statusą. Bet vis didesnis ežerų ir vandens telkinių užterštumas, stipri viešųjų baseinų ir aquaparkų perkrova padidino nuosavų sodo baseinų populiarumą. Prie to turėti toki baseiną pirmiausiai yra patogu. O kartu su augančiu populiarumu ir paklausa stipriai pradėjo mažėti jų kainos, dėl ko dabar nedidelis arba vidutinis sodo baseinas yra prieinamas beveik kiek vienam namo ar sodo namelio savininkui. Priklausomai nuo didžio, baseino tipo ir technologijos sodo baseinas gali kainuoti nuo keliasdešimt Eurų iki kelių tūkstančių Eurų. Prie to ne kalbame apie mažus vaikiškus kelių šimtų litrų vandens talpos baseinus, kurių kaina gali būti nuo kelių Eurų. Kalba eina apie didesnius arba didelius sodo baseinus, kuriose gali maudytis vienu metu nuo 2 - 3 iki keliasdešimt suaugusių žmonių netrukdant vienas kitam. Už 1 - 2 tūkstančius Eurų galima įsigyti apvalų baseiną iki 7,5 metrų skersmens arba stačiakampį iki 9,8 metrų ilgio ir 4,9 metrų pločio, kurių aukštis gali siekti 1,3 – 1,4 metrų.  Tuomet už kelis šimtus galima įsigyti padoru baseiną apie 4 metrus skersmens ir virš 1 metro aukščio.

 

 

Stacionarus ar pastatomas baseinas?

Baseinai pagrinde skirstomi į stacionarius ir pastatomus. Stacionarūs baseinai yra patvaresni ir ilgaamžiai. Vis modernėjančių technologijų dėka stacionaraus baseino įrengimas tampa vis pigesnis, o įmonių, siūlančių tokias paslaugas daugėja. Bet prie viso to tokio baseino įrengimas ir nuolatinė jo priežiūra kainuoja ganėtinai daug ir tokį sprendimą gali sau leisti ne kiekvienas. Papildomai, įrengiant stacionarų baseiną ilgam ir nepataisomai pakeičiame savo sodo kraštovaizdį, todėl dar planavimo laikotarpyje reikia apsispręsti dėl vietos ir išdėstymo. Taip pat vertėtu atsiminti, kad įrenginėjant didesnius baseinus kartais turime gauti atitinkamų instancijų leidimus ir suderinti su arti gyvenančiais kaimynais.

Tuomet, pasirenkant pastatomą baseiną visos aukščiau aprašytos problemos nėra aktualios. Be to modernūs pastatomi pripučiami, ramstiniai ar karkasiniai baseinai atitinkamų dydžių pilnai tinka pilnaverčiam aktyviam plaukiojimui, o ne tik gulėjimui vandenyje. Dauguma modelių buvo suprojektuota taip, kad puikiai derėtųsi sode, kieme arba terasoje. Galima pasirinkti baseiną su puikiai atrodančioms metalinėmis konstrukcijoms arba su raudonmedžio imitacijos apdaila. Modernūs pastatomi baseinai palyginus su ankstesnių generacijų žymiai paprasčiau ir greičiau surenkami ir paruošiami naudojimui. Daugumos pripučiamų (ramstinių) baseinų dviem žmonėms pastatymas užima apie 10 minučių be vandens pripildymo, o mėgautis tokiu baseinu galima visą vasarą. O didelio karkasinio baseino surinkimui reikia 2-3 žmonių ir tai užima apie 30 minučių be vandens pripildymo.

 

 

Baseinų tipai

Stacionarūs baseinai – tai betoninės, murintos, metalinės  konstrukcijos arba pagaminti iš poliesterinių  arba kitų laminuotų medžiagų. Tokio baseino gamybai ir įrengimui reikalingas nemažas kiekis darbuotojų. Galima užsakyti jau pagamintą baseiną, kuris dažniausiai atrodo kaip lovelio formos talpa su jau sumontuotomis kopėčiomis ir laipteliais, kuria vėliau reikia sumontuoti žemėje iškastoje duobėje. Tokios konstrukcijos dažniausiai būna metaliniai arba poliesteriniai baseinai. Įrenginėjant murintą arba betoninį baseiną dažniausiai turime galimybę savarankiškai suplanuoti baseino talpos formą, kopėčių ir laiptelių išdėstymą. Kiti esminiai skirtumai, tai tik medžiagų patvarumas, ilgaamžiškumas ir įrengimo kaina. Metalinės ir betoninės konstrukcijos yra patvariausios. Kas liečia kainos, tai reikia atsiminti, kad serijinės gamybos konstrukcijos yra dažniau pasirenkamos ir populiaresnės, dėl to yra pigesnės. Individualūs projektai visada kainuoja brangiau už standartinius. Pastatomi sodo baseinai skirstomi į ramstinius (pripučiamus), karkasinius ir su medžio imitacijos apdaila.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilnai pripučiami vaikiški baseinai

Tai yra dažniausiai naudojama konstrukcija vaikiškų baseinų gamyboje. Dėl to ji yra pigiausia ir dažnai nelabai patvari. Tokių baseinų kainos prasideda nuo 10 Eurų.  Dažniausiai vaikiški pripučiami baseinai nebūna dideli ir reikalauja mažiausiai laiko paruošiant juos naudojimui ir pripildant vandeniu. Šių baseinų medžiaga yra plona o pakaitinus saulei dar tampa ir minkšta, todėl ją lengvai gali pažeisti (pradurti) vaikai arba naminiai gyvūnai (katės, šunys). Tokie baseinai dažniausiai tarnauja tik vieną sezoną, bet įvertinus jų kainą tai neturi būti pagrindine problema apsisprendžiant dėl tokio baseino įsigijimo. Jie netinka plaukiojimui arba dideliam asmenų skaičiui, bet yra idealiu sprendimu vaikų pramogai, saugūs mažiems vaikams ir greitas būdas atsivėsinti karštomis vasaros dienomis.

Palikite komentaro tekstą